Trapez Çatı

Trapez Çatı

Son dönemlerin en çok uygulanan kaliteli çatı sistemlerinden olan trapez çatı sistemleri geniş bir kullanım sahasına sahiptir. Daha çok sanayi alanlarında yer alan yapıların çatı ve cephe alanında tercih edilen trapez çatılar aynı zamanda zengin renk tonlarına da sahiptir. Bu sayede tüketiciler tercihi doğrultusunda dilediği renk tonundan trapez çatılardan satın alabiliyor. Bu modern çatılar inşaat bölgelerinde, sınır alanlarının belirlenmesinde, çevre koruma sahalarında da yoğun olarak kullanılıyor. Pek çok çatı sistemlerine oranla daha pratik bir uygulanışa sahiptir. Bunun haricinde trapez çatılar daha düşük bir harcama sunar. Bu sayede tüketicilerin ekonomik bağlamda da avantajlı olmasını sağlar.

Trapez Çatı Nedir?

Kaliteli yapısı sayesinde ilgi çeken trapez çatı sistemleri başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde tercih edilen modern çatı sistemleridir. Türkiye’de ise henüz yeni uygulanmaya başlanan bu kaliteli çatı sistemleri tam olarak 9 katmanlı malzemelerin bir araya getirilmesi sonucunda oluşturulan bir çatı sistemidir. Kaplama tarzında üretilen trapez çatıların içerisinde ise çelik, polyester, metal, astar, boya gibi birçok farklı türden malzemeler yer alıyor. Trapez çatılar birçok çatı sistemlerinden farklı olarak daha hafif bir ağırlığa sahiptir. Bu sayede taşınması ve monte edilmesi oldukça kolaydır. Bu çatı sistemleri aynı zamanda oldukça ekonomik ve şık bir dizayna da sahiptir. Bu sayede kullanıldığı yapıda göze hitap edici bir görünüm gerçekleşmesini sağlar.

Trapez Çatı Nasıl Olmalıdır?

Merak edildiği üzere trapez çatı mutlak olarak belirtilen ağırlıkta olmalıdır. Çatı sisteminin içerisinde yukarıdaki hammaddeler yer almalıdır. Trapez çatılar kolay bir şekilde uygulanmalıdır. Ürün tüm iklim şartlarına uyum sağlamalıdır. Kırılma, çatlama gibi durumlar söz konusu olmamalıdır. Trapez çatılar pek çok çatı sistemlerinden farklı olarak bakım yapılmasına ihtiyaç yoktur. Ürün altında ayrıca herhangi bir yalıtım malzemesi kullanılmasına da ihtiyaç bulunmaz. Trapez çatılar uygun fiyat tarifesine sahip olmalıdır. Bu sayede tüketicilere ekonomik yönden de tasarruf sağlamalıdır.

Trapez Çatı Fiyatları

Trapez çatıların güncel fiyatları firmalar arasında farklılık gösteriyor. Bu çatıların fiyatları hakkında internet üzerinden araştırma yapılabilir. Özellikle alanında kendisini ispatlamış firmalarda trapez çatıların fiyatları daha cazip bir şekilde sunuluyor. Bu bakımdan ekonomik anlamda avantajlı olunması açısından trapez çatıların en uygun fiyata sunulduğu firmalar tercih edilebilir.

Trapez Çatının Faydaları

Trapez çatılar birçok faydalar sunar. Trapez çatı sistemlerinin kaplamaları ortalama olarak 4 ila 5 kilogram aralığındadır. Bu sayede sistem yapı üzerinde uygulandığında yapıda minimum düzeyde yük meydana getirebilir. Trapez çatılar kaliteli içeriğe sahiptir. Bu sayede sistemde kırılma, bozulma, çatlama gibi sorunlar söz konusu olmaz. Bununla birlikte bu kaliteli çatılar oldukça uzun ömürlüdür. Uygun ortamda kullanıldığında uzun yıllar boyunca kalitesini sürdürür. Trapez çatılar toplamda 9 katmandan meydana geldiğinden tüm iklim şartlarına karşı maksimum düzeyde koruma sağlar. Bununla birlikte yapıya şıklık ve estetiklik ilave eder. Trapez çatıların en temel faydalarından biri de pek çok çatı sistemlerinden farklı olarak bakıma gerek duymamasıdır. Bu sayede tüketicilerin zamandan tasarruf yapmasını sağlar.

Etiketler: trapez saç çatı, ahşap trapez saç çatı, trapez saç çatı aktarma, trapez saç çatı aktarma ustası, trapez saç çatı aktarma fiyatı, trapez saç çatı tamiri, trapez saç çatı onarımı, trapez saç çatı değişimi, trapez saç çatı tadilatı, trapez saç çatı bakımı, trapez saç çatı ustası, Trapez, sac, oluklu sac, trapez sac, oluklu sac, çatı cephe kaplamaları, 5 hadveli trapez, 6 hadveli trapez, 7 hadveli trapez, tek kat trapez, sinüs oluklu trapez, galvaniz sac, boyalı sac, alüminyum trapez, alüminyum levha, aksesuar bükümleri, mahya, akordion mahya, trapez mahya, 38/151, 27/200, çeta alüminyum levha, alüminyum plaka, çatı trapezi, cephe trapezi, çatı kaplama levhaları, cephe kaplama levhaları, yüksek hadveli trapez, yüksek hadveli oluklu sac, sinüs trapez, asma tavan, tonoz çatı trapezleri, tonoz oluklu levhaları, alüminyum rulo, alüminyum şerit, beton altı trapez, beton altı oluklu sac, sandwich panel, panel, z profil üretimi, fason oluklama, fason trapez, onduline sac, radius trapez, radius mahya, gofrajlı alüminyum, kenet rulosu, kenet çatı, yedi tepeli trapez, trapez hattı, dilme, boy kesme, büküm, gebze gri, gebze gri trapez, trapze gebze, gebze sac, sac gebze, gebze oluklu, oluklu gebze, oluklu sac gebze, gebze oluklu sac, gri metal, gri sac, gebze metal, boyalı alüminyum, izolasyon rulosu, plastisol boyalı trapez, pudf boyalı trapez, filmli rulo, 2. kalite trapez