Teras Çatı

Teras Çatı

Birçok özelliklere sahip olan teras çatı kapama, sistemleri bu nedenle ülkemiz genelinde yoğun bir şekilde uygulanıyor. Pek çok çatı modeline oranla daha düşük bir maliyet sunan teras çatılar bu sayede tüketicilerin ekonomik yönden de tasarruf etmesini sağlıyor. Pratik bir uygulanışa da sahip olan bu kaliteli ve modern çatılar bu sayede tüketicilerin zaman yönünden de tasarruf etmesini sağlıyor. Eğim oranı %5 olarak onaylanan bu çatı türleri pek çok çatı sistemlerinden farklı olarak ayrıca üzerinde çeşitli türden malzemeler ile birlikte uygulanabiliyor. Eğimli çatı grubunda yer alan bu çatı sistemleri bu sebeple daha çok kar yağışının bolca meydana geldiği bölgelerde uygulanıyor. Ülkemizde ise bu nedenle özellikle Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde teras çatılar yoğun olarak tercih görüyor.

Teras Çatı Nedir?

Merak edilen teras çatı sistemleri üzerinde gezilemeyen ve üzerinde gezilebilecek otopark, bahçe gibi alanlarda değişik modellere sahip olan çatı sistemleridir. Geniş bir kullanım malzemesine de sahip olan bu çatı sistemleri bu sebeple avantaj sağlar. Teras çatı sistemlerinde taşıyıcı, eğim betonu, astar, ısı ve su yalıtımı, ayırıcı ve drenaj tabakası gibi pek çok etkenler yer alıyor.

Teras Çatı Nasıl Olmalıdır?

Diğer çatı sistemlerine oranla teras çatılarda daha hassas özellikler yer almalıdır. Bu çatı sistemlerindeki eğitim düzeyi %5 oranı üzerinde yer almamalıdır. Bunun haricinde teras çatılarda kırılma, kısa sürede çatlama ve deforme olma durumu söz konusu olmamalıdır. Teras çatılar sadece ilgili alanlarda tercih edilmelidir. Yani standart konut veya işyeri çatılarında uygulanmamalıdır. Teras çatılar iklim şartlarıyla uyum sağlamalıdır. Soğuk hava şartlarına uygun bir şekilde üretilmeli ve uygun fiyat tarifesine sahip olmalıdır. Ürün teras çatıların uzunluğu ölçüsünde uygulanmalıdır. Uygulandığı çatı alanında ayrıca kusursuz bir estetiklik sunmalıdır.

Teras Çatı Fiyatları

Teras çatı sistemlerinin fiyat tarifeleri ise firmadan firmaya değişkenlik gösteriyor. Bazı firmalarda teras çatı fiyat listesi daha uygun iken, bazı firmalarda yüksek fiyat tarifesi söz konusu olabiliyor. Bu bakımdan teras çatılarda uygun fiyat tarifesinin bulunması açısından firmalar arasında karşılaştırma yapılabilir. Ancak teras çatılar 2016 yılından sonra daha düşük fiyat tarifesinden sunulmaya başlandı.

Teras Çatının Faydaları

Birçok yönden faydalar sunan teras çatılar bu sayede tüketiciler tarafından beğeni kazanıyor. Bu kaliteli çatı sistemleri sayesinde işletmelere farklı bir görünüm ve şıklık söz konusu oluyor. Bu sayede daha güzel bir görünüm elde edebiliyor. Teras çatılar çatı alanında da apayrı bir görünüm oluşmasını sağlar. Yüzey alanında küf, mantar, nem gibi olumsuz durumların meydana gelmesini engeller.

Teras Çatı Uygulaması

Teras çatılar genellikle üretici firma personeli tarafından uygulanıyor. Diğer çatı sistemlerine göre uygulanışı daha hassas olan teras çatılar firmalar tarafından genellikle ek ücretsiz olarak uygulanıyor. Teras çatıların uygulanışında ilgili alan ve iklim şartlarının uygun olması önem arz eder. Teras çatılar doğrudan iklim şartlarına uygun olarak uygulanması önem arz eder. Teras çatıların güncel fiyatları için profesyonel firma kurumsal web sitesi ziyaret edilebilir.

Etiketler: teras katı çatı,  teras katı yapımı, teras katı çatı aktarma ustası, teras katı çatı aktarma fiyatı, teras katı çatı tamiri,teras katı çatı onarımı, teras katı çatı değişimi,teras katı çatı tadilatı, teras katı çatı bakımı, teras katı çatı ustası, teras çatı ustası, teras çayı uygulaması, teras çatı yenileme,