Şeffaf Levha Fiyatları

Polikarbon şeffaf levha fiyatları
Gelişen teknoloji ve gelişen dünya insan hayatında birçok yenilik katmaktadır. Bu yenilikler özellikle insanların hayatlarını kolaylaştırmak üzere tasarlanmışlardır. Polikarbon levha da yine yeni nesil gelişen düzeninin bizlere sunmuş olduğu bir üründür. Yapı sektörü teknolojinin gelişmesinden en çok olumlu etkilenen sektörlerden bir tanesidir. Polikarbon levha da yapı sektörünü birçok avantaj sağlayan bir üründür. Bu levha dış cephe giydirme ve çatı ışıklığı uygulamalarında daha önceki malzemelere göre çok dayanıklı, çok daha estetik ve uygulanması kolay bir üründür. Bu ürünün tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden birisi ise daha dayanıklı olması ve buna rağmen daha uygun fiyatlara satılıyor olmalarıdır. Polikarbon levha çevrenizde PC olarak duymuş olabilirsiniz.

Şeffaf polikarbon fiyatı 30mm m2 (metre fiyatı) 115 t + kdv 40mm (4cm) sandviç panel uyumlu metresi 135 tl + kdv

Polikarbon Levha Kullanım Yerleri
Polikarbon levha avantajlarından dolayı birçok alanda kullanılmaktadır. Özellikle güneş ışığından en iyi şekilde yararlanmak istenilen yerlerde bu üründen faydalanılabilmektedir. Akrilik ve cam gibi ürünlere göre daha hafif olduğu için de tercih edilen bu ürünler soğuk bükebilme sahip oldukları için mimari de dizayn işlemlerin de kullanılmaktadır. Özellikle inşaat malzemesi olarak binalarda kırılmayan ve ışığı yansıtan pencereler gibi yerlerde koruma amaçlı olarak bu ürün kullanılmaktadır. Ayrıca laboratuarlarda ve tüm alanlarda da Polikarbon levha kullandığını görmek mümkündür. Bunun yanı sıra gözlük, güneş gözlüğü camları, sera, biberon, far camları gibi birçok alanda da yine bu üründen faydalanıldığını görmek mümkündür. Yapı sektöründe Polikarbon levha ışıklık, tüp geçit, kubbe ve vesaire gibi yerlerin yapımında da kullanılmaktadır. Ayrıca ısı izolasyonu konusunda da başarılı olan bu levhalar seralarda cam ve naylona alternatif olarak da yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Çatılarda ve cephelerde kullanılmanın yanı sıra ofis bölmelerinde,  kış bahçesi yapımında ve aydınlatma panelleri olarak polikarbon şeffaf levhalar kullanılmaktadır.  Polikarbon malzemesi şeffaf olmasının yanı sıra özellikleriyle ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Polikarbon Ölçüleri:
Cephe şeffaf levhası ve çatı şeffaf levhası olarak farklı tipler ve özellikleri ölçülerinde üretimi yapılabilmektedir. Şeffaf çatı levhası piyasadaki tüm çatı panelleri ile uyumludur.

Polikarbon Sandviç Panel / Polikarbon Montajı:

 

Polikarbon Kalınlık: 

 • 10mm
 • 20mm
 • 30mm
 • 40mm

Genişliği (eni) 1 metre yer kapatır.

Polikarbon Ürünler:

 • Polikarbonat Cephe Panelleri (9 duvarlı)
 • Kilitli Polikarbon Panelleri (5 duvarlı)
 • Polikarbonat Panel (4 duvarlı)
 • Polikarbonat Levha (6 duvarlı)
 • Binili Sandviç Panel Arası Polikarbonat Panel (6 duvarlı)
 • Kepli Sandviç Panel Arası Polikarbonat Panel (6 duvarlı)
 • Trapez Kesitli Polikarbonat Panel (3 duvarlı)

Polikarbon Levha Özellikleri

Polikarbon levhanın özelliklerinden şöyle bahsedebiliriz. Polikarbon levhanın en çok dikkat çeken özelliği cama yakın bir ürün olmasıdır. Bu sebeple de bu levha oldukça fazla tercih edilmektedir. Polikarbon levha tıpkı camlarda olduğu gibi ışık geçirgenliği, kimyasal maddelere, çizilmeye, darbeye oldukça dayanıklı ürünlerdir. Ayrıca bu ürünün kullanımı gıdalara zarar vermediği için gıdaların saklanması gibi durumlarda da kullanılmaktadır. Bu levhalar ayrıca güneşin ultraviyole ışınlarına karşı da koruma özelliğine sahiptir. Bu levhalar camı benzerliği yönünde tercih edilse de camdan 250 kat daha dayanıklı ve cama göre daha hafif olması en büyük tercih sebebidir. Polikarbon levhanın en önemli özelliklerinden birisi de aşırı soğuk veya aşırı sıcak ortamlarda dayanıklılığını koruyabilmesidir. Ayrıca bu levhanın özellikleri arasında ısı izolasyonu, sıcak ve soğuk bükülerek şekil verilebilme, tabiat şartlarına karşı mukavemet edebilme, ateşe dayanıklılık gibi özelliklerini sayabiliriz. Bu levhanın diğer özellikleri %90 a varan Işık geçirgenliği, eksi 40 artı 115 derece sıcaklıklar arasında çalışabilme imkânı, depolama, kullanım ve montaj kolaylığı, ses izolasyonu ve yüzeyde su tutma özellikleri de tercih edilme nedenleri arasındadır.

Polikarbon Levha Çeşitleri
Polikarbon levhalar kullanım alanlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Oluklu Polikarbon ve solid Polikarbon olarak iki çeşittir bu levhalar. Oluklu Polikarbon daha çok sera yapımları, havuz kaplaması ve çatı ışıklandırması (sandviç panel arası şeffaf polikarbon) gibi yerlerde kullanılmaktadır. Cama alternatif olarak kullanılan alanlarda ise solid Polikarbon levha kullanılmaktadır. Oluklu Polikarbon levha kullanılan alanlarda ışıktan tam anlamı ile faydalanabilir fakat Oluklar nedeni ile içerideki cisimler gözükmez. Solid Polikarbon levhalar ise cama benzerliğinden dolayı arkasındaki cismi net olarak gösteren levhalardır. Özellikle yapı malzemesi olarak kullanılan Polikarbon ürünlerin kullanım alanlarına göre tercih edilmesi doğru olacaktır. Birçok firma Polikarbon levha üretimi ve satışı işlemini yapmaktadır. Ayrıca kullanacağınız alana göre firmalar Polikarbon ürünlerin montaj gibi işlemleri yapmaktadırlar.

MÜŞTERİ TEMSİLCİMİZ:
0216 706 56 16 veya 0545 455 84 61
nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Etiketler:  polikarbon şeffaf levha, polikarbon levha, polikarbon çatı paneli, polikarbonat levha, polikarbon şeffaf cephe paneli, polikarbon çatı levhası,