Onduline Çatı

Onduline Çatı

Son dönemlerin en popüler çatı tiplerinden olan onduline çatı geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ülkemizde de son birkaç yılda uygulanmaya başlanan bu kaliteli çatı sistemleri aynı zamanda ekonomik fiyat tarifesine sahiptir. Levhalar familyasında yer alan bu modern çatı sistemleri kaliteli elyaflardan meydana gelen hammaddelerin karışımı ile oluşturulan profesyonel çatı çeşitleridir. Birçok avantaj sunan onduline çatılar aynı zamanda çevre dostudur. Birçok Avrupa ülkelerinde de tercih edilen onduline çatılar modern çatı çeşitleri listesinde yer alıyor. Bu sayede uygulandığı alanda kusursuz bir estetik ve şıklık meydana getirir.

Onduline Çatı Nedir?

Kaliteli onduline çatı elyaf hammaddesiyle oluşturulan levhalı çatı sistemleri türlerinde yer alan kaliteli ve yüksek performanslı çatı sistemleridir. Hafif bir ağırlığa sahip olması sayesinde bu çatı türleri kolayca nakliye edilebilir. Bunun yanı sıra kolay bir şekilde monte ve söküm yapılabilir. Onduline çatı modelleri pek çok renk tonlarına sahiptir. Bu sayede kullanıcılar tercih ettiği veya yapıyla uyum sağladığı renk tonundan onduline çatılardan satın alabiliyor.

Avantajlar:

Çevrecilikte yüksek standart
Hızlı ve kolay uygulama
Hafif
Su geçirimsiz
Ses izolasyonu (yutuculuk)
Yüksek mekanik dayanım
10 yıl garanti

Onduline Çatı Nasıl Olmalıdır?

Profesyonel çatılardan olan onduline çatı sağlam bir yapıya sahip olmalıdır. Bu sayede ürün uzun dönemler boyunca güvenle kullanılmalıdır. Çatı sistemi tamamen elyaf içeriğine sahip olmalıdır. Bu temel hammaddesi sayesinde maksimum kalite standardı sunmalıdır. Onduline çatılar her iklim şartlarına uygun olarak tasarlanmalıdır. Çevre dostu olmalı ve ekonomik bir ağırlığa sahip olmalıdır. Kolayca taşınabilmeli ve monte edilebilmelidir. Yapıyı tüm olumsuz hava şartlarına karşı yüksek oranda koruyabilmelidir. Kırılmaz, çatlamaz özelliğe sahip olmalı ve uygulandığı çatı alanında kusursuz bir estetiklik katmalıdır.

Onduline Çatı Fiyatları

2019 güncel fiyatı uygun olan onduline çatılar bu sebeple en avantajlı çatı sistemleri listesinde yer alıyor. Kaliteli çatı üretim firmaları tarafından satışa sunulan bu modern ve şık çatı türleri geçmişe oranla 2019 yılında daha uygun fiyat tarifesine sahiptir. Onduline çatılarda en uygun fiyat tarifesi için firmalar arasında karşılaştırma yapılmalıdır. İnternet dünyasında hizmet sunan amatör çatı firmalarında onduline çatılar daha yüksek fiyata satılabiliyor. Bu bakımdan bu modern çatı türleri satın alınmadan önce uygun fiyatlı olup olmadığına bakılmalıdır.

Ondoline Çatının Faydaları

Birçok faydaları bulunan ondoline çatılarda yer alan tüm bileşenler bilimsel anlamda hazırlanıyor. Bu sayede bu çatı sistemlerinin kullanımı konusunda tüketiciler açısından dezavantaj durumu minimum orana düşürülebiliyor. Bu çatı sistemleri için uygulanması gereken levhaların ağırlık oranları ise 3 ila 5 kilogram aralığında olabiliyor. Bu sayede ondoline çatının uygulanışı konusunda tüketiciler tarafından karar alındıktan sonra çatı malzemeleri çatı kısmına yerleştirildikten sonra ondoline çatının uygulanmasına geçilir. Ondoline çatılar levhalı çatı familyasında yer aldığından soğuğu ve ısıyı geçirmeme özelliğine sahiptir. Bu sayede yapı içerisinde sorun meydana gelmesi söz konusu değildir.

Ondoline Çatı Uygulaması

Ondoline çatıların uygulanışı oldukça kolaydır. Profesyonel firmalar tarafından bu çatı sistemleri birkaç saat içerisinde pratik bir biçimde monte ediliyor. Bu çatı modelinde levha parçalarının hafif bir ağırlığa sahip olması sayesinde çalışanlar üzerinde daha düşük düzeyde yük meydana gelmesini sağlar. Minimum 10 yıl garanti süresi sunan ondoline çatılar daha çok aktarma sistemi üzerinden uygulanır. Ondoline çatıların uygulanışı diğer çatı sistemlerine oranla daha karmaşık olduğundan genellikle firma personeli tarafından gerçekleştirilir.

 

ÖLÇÜLER – ONDULINE HR
En: 97 cm
Boy : 200 cm
Net Kaplama Alanı: 1,62 m²/levha
Ağırlık : 6,5 kg ± 0,3 kg
Oluk Yüksekliği: 3,8 cm
Oluk Sayısı: 10 oluk/levha

Etiketler: onduline çatı, ahşap onduline çatı, onduline çatı aktarma, onduline çatı aktarma ustası, onduline çatı aktarma fiyatı, onduline çatı tamiri, onduline çatı onarımı, onduline çatı değişimi, onduline çatı tadilatı, onduline çatı bakımı, onduline çatı ustası,