Kiremit Çatı

Kiremit Çatı

Günümüzün en çok tercih edilen kaliteli çatı modellerinden olan kiremit çatı birçok özelliğe sahiptir. Diğer çatı modellerine oranla montajı daha pratik olan bu kaliteli çatı modeli aynı zamanda uygun fiyat tarifesine sahiptir. Bu sayede firmalar profesyonel çatı modelinde ek ücret ödemeden hizmet alabiliyor. Köklü bir geçmişe sahip olan bu modern çatı sistemleri başta ülkemizde ve Kafkasya kıtasında olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde uygulanıyor. Kiremit çatı sistemleri pek çok çatı sistemlerine oranla daha uzun ömürlüdür. Bu profesyonel çatı sistemleri aynı zamanda yağmur, kar gibi doğal afetlere karşı da maksimum düzeyde performans gösterir.

Kiremit Çatı Nedir?

Kaliteli kiremit çatı kil hammaddesinden üretilen özel ve en yüksek kaliteli çatı sistemleridir. Osmanlı döneminden bugüne kadar yoğun bir şekilde tercih edilen kiremit çatılar bu sayede geniş bir kullanım sahasına da sahiptirler. Temel hammaddesi kil olması sayesinde bu kaliteli çatı sistemleri pek çok çatı sistemlerine nazaran daha kolay bir şekilde bulunabiliyor. Ülkemizde profesyonel çatı sistemleri firmaları tarafından sunulan kiremit yapılı çatı sistemleri geçmişte ve bugün özellikle de İç Anadolu Bölgesi’nde yoğun olarak tercih ediliyor. Kiremit çatı sistemleri bugün itibariyle artık modern yapılarda dahi tercih ediliyor. Yüksek sağlamlığı sayesinde firmaların ek maliyet yapmasını önlüyor.

Kiremit Çatı Nasıl Olmalıdır?

Birçok avantajları bulunan kiremit çatı TS 3457.sayılı yasal tüzükte de belirtildiği üzere bazı özelliklere sahip olmalıdır. Kiremit çatı sistemlerinin yüzey kısmı düz bir yapıya sahip olmalıdır. Bununla birlikte herhangi bir deforme, zarar, çatlama ve çizik durumu söz konusu olmamalıdır. Kiremit çatı sistemlerinde orijinal renk tonu yer almalıdır. Renk tonunda herhangi bir değişim meydana gelmemelidir. Kiremit çatı sisteminde şekil bozukluğu, çarpıklık söz konusu olmamalıdır. Bunun haricinde tüm ebatları aynı ölçüye sahip olmalıdır. Muayene işleminde tanınan yani orijinal ses tonu çıkarmalıdır. Kiremit çatı sisteminin kitlesel anlamda toplam olarak su emiş oranı %13 değerin üzerinde yer almamalıdır. Kiremit çatı sisteminin kırılma düzeyleri ise 1200 N oranını geçmemelidir.

Kiremit Çatı Fiyatları

Beklentiler doğrultusunda üretilen kiremit çatı sistemlerinin fiyat tarifeleri ise geçmiş yıllara oranla bugün daha uygundur. Özellikle kaliteli ve kurumsal firmalardan kiremit çatıların fiyat tarifeleri daha cazip bir şekilde sunulabiliyor. Bu sebeple uygun fiyata kiremit çatılar satın almak için firmalar arasında fiyat tarifesi karşılaştırması yapılabilir.

Kiremit Çatının Faydaları

Kiremit çatılar yapının dış etkenlerden korunmasını sağlar. Yaz aylarında konutun daha serin bir havaya sahip olmasını sağladığı gibi kış aylarında ise ortamın sıcak kalmasını sağlar. Kiremit çatı sistemleri hafif bir ağırlığa sahiptir. Bu sayede uygulanışı son derece kolaydır. Hazır bir şekilde üretildiğinden çatı sistemlerinde zahmet çekilmeden uygulanabilir.

Kiremit Çatı Uygulaması

Kiremit çatı uygulaması firmalar tarafından gerçekleştirildiği gibi tercihe göre müşteriler tarafından da kolayca uygulanabiliyor. Uzmanlık gerektirmeyen bu lider çatı sistemlerinin uygulanışı birkaç saat içerisinde gerçekleştiriliyor. Kiremit çatı sistemleri konutlarda ve işletmelerde uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabiliyor. Bu bakımdan bu çatı ürünleri geçmişten günümüze kadar en sağlam çatı sistemleri olarak biliniyor.

Etiketler: kiremit çatı, ahşap kiremit çatı, akdeniz kiremit çatı, kiremit çatı aktarma, kiremit çatı aktarma ustası, kiremit çatı aktarma fiyatı, kiremit çatı tamiri, kiremit çatı onarımı, kiremit çatı değişimi, kiremit çatı tadilatı, alaturka kiremit tamiri, alturka kiremit ustası, alturka kiremeti aktarma, alaturka kiremit su izolasyonu, osmanlı kiremiti aktarma, osmanlı kiremiti tamiri, osmanlı kiremit bakımı, kiremiti ustası,